A4_Dobele_dara

Dobeles novada radošo darītāju izstāde “Mana darīšana”

Dobeles ceriņu svētku laikā, 25.maijā no plkst. 11.00 līdz 20.00, laukumā pie Dobeles Evaņģēliski luteriskās baznīcas būs skatāma ļoti īpaša izstāde, kas turpina 2018. gadā aizsākto tradīciju – Dobeles novada 12 vērtību atklāšanu: mākslā, izglītībā, sportā, kultūrā, dārzos, ainavās, lauku sētās, mežos, uzņēmējdarbībā, lauksaimniecībā, zinātnē un amatniecībā.

Šogad Dobeles novada vērtību atklāšanas projekta-izstādes centrālais tēls ir kāds mums tuvs cilvēks, dobelnieks un viņa “darīšana”. Divpadsmit radošo darītāju stāstos atklāsies gan pati personība, tās aizrautība, gandarījums, lepnums un spēks, gan arī kāda no 12 jomām, kurā personība darbojas. Katrs no šiem cilvēkiem dara vairāk, pēta dziļāk, dodas tālāk, rada un ar savu darīšanu aizrauj citus!

12 izstādes mākslas darbi ir veidoti dubultās ekspozīcijas tehnikā, kurā, par pamatu ņemot cilvēka portreta siluetu, attēlo urbānu, sadzīvisku vai dabas ainavu, radot jaunu dimensiju – māksliniecisku skatījumu uz portretējamā cilvēka personību un novada vērtību. Iepazīstot personību-novada vērtību dubultportretus būs iespējams arī noklausīties radošo darītāju audio stāstus, dzirdēt viņu balsis un iepazīt šos cilvēkus projekta tapšanas video stāstā.

Divpadsmit dobelnieku fotoportretus ir uzņēmuši Dobeles novada 6 fotogrāfi: Inga Alle, Gints Janševskis, Kaspars Krauze, Renāte Rapša, Kristaps Stalidzāns un Agris Šiliņš. Izstādes mākslas darbu dizainu izstrādāja Liene Laurinovica un video radīja Kaspars Kambars.

Izstādes “Mana darīšana” atklāšana notiks 25. maijā pulksten 11.00 un būs skatāma-klausāma visas dienas garumā! AICINĀM!

Projekts īstenots pateicoties Dobeles pilsētas kultūras nams un Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs atbalstam. Projekta patrons: Dobeles novada pašvaldība