ssm_afisa2019

“Satiec savu Meistaru” Dobelē

2019. gadā 6. aprīlī vienpadsmito reizi visā Latvijā norisināsies pasākums „Satiec savu Meistaru!”. Pasākums ik pavasari kļuvis par gaidītu notikumu un pulcē lielu interesentu skaitu.

„Satiec savu Meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Pasākuma „Satiec savu Meistaru!” ietvaros ikviens aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

Šogad Dobeles Amatu mājā TLMS “Avots” dalībnieces, meistares Vijas Šubinas vadībā varēs apgūt pirmos soļus pērļotu pulsa sildītāju jeb mauču adīšanā. Vija ir ilggadīga studijas dalībniece un adīšanas prasmi ir izkopusi augstā līmenī. Vijas adītie cimdi, zeķes un mauči ir aizceļojuši pie īpašniekiem arī ārpus Latvijas robežām.

Latviešiem jau izsenis jostas bija neatņemama tērpa sastāvdaļa. Tām pat piedēvēta spēja aizsargāt nēsātāju un bijusi trīs galveno cilvēka godu rituālu sastāvdaļa. Kā tiek darinātas pītās jostas ierādīs tekstila amatniece Antra Kārkla. Tautastērpu komplektēšana, darināšana ir Antras lauciņš un sirdslieta.

Visi interesenti 6. aprīlī no plkst. 10.00 laipni aicināti satikt savu meistaru un darboties radošā gaisotnē!

Dalību nodarbībām lūdzam iepriekš pieteikt pa tālr. 22049477, rakstot uz damatumaja@gmail.com vai personīgi Dobeles Amatu mājā! Dalībnieku skaits ierobežots. Nodarbības bez maksas

Piedalīties pasākumā „Satiec savu Meistaru!” aicina Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.