Dst_weblapai_LBT_10

Ikdienas dzīve kopā ar eksotiskajiem dzīvniekiem orhideju pasaulē

Egona Tones orhideju kolekcija ir salīdzinoša jauna - tās veidošana aizsākta pirms 37 gadiem, kad 1979. gada janvāra beigās Egons nejauši ieguvu savu pirmo orhideju. Pa šiem gadiem orhideju skaits ir pieaudzis līdz 600 dažādām šķirnēm. Kolekcijas ir tikusi papildināta ar interneta veikalos un audzētavās iegūtajiem augiem, taču uzsvars arvien tiek likts uz īpaši skaistiem hibrīdiem un savvaļniecēm.

Otra Egona aizraušanās ir eksotiskie mājdzīvniekiInterese par orhidejām aizveda Egonu pie reptiļiem. Tā 80. gadu beigās, esot Vācijā, Egonu pārsteidza fakts, ka orhidejas netika audzētas uz palodzes, bet vitrīnās vai siltumnīcā, neiztrūkstoši tur klāt bija kāda varde vai ķirzaka. Izrādās, šādi vācu kolēģi cīnījās ar dažādiem orhideju kaitēkļiem. Atgriežoties mājās orhidārijs tika papildināts ar vairākiem rāpuļiem. Pirmās iemītnieces bija Austrālijas koraļpirkstu litorijas, nākamās bija Vjetnamas putotājvardes. Tām pievienojās gekoni un mīļdzīvnieki – iguanas. Nu “Brieži” ir kļuvuši par mājvietu sarkanausu bruņurupučiem, Jemenas hameleonu pārim, ūdens drakoniem, vairākas čūskām, savukārt, orhideju siltumnīcas baseinā dzīvo piraņas un zelta ālanti.

Apmeklētājiem piedāvājam

Orhidārijs un eksotisko dzīvnieku apskate ir iespējama visa gada garumā, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni vai rakstot e-pastu. Vasarā strādājam katru dienu un 10.00-17.00, ziemas sezonā katru dienu no 11.00-15.00