Piedzīvojumi rokas stiepiena attālumā

Mūsu novada spēks ir auglīgajā zemē, leknajos ziedu, dārzeņu un augļkoku stādos un to spēkpilnajos augļos, ko vietējie ražotāji prasmīgi pārvērš gardos produktos. Ar Dobelē darītiem un radītiem mājražotāju produktiem varēsi iepazīties un tos iegādāties, apmeklējot Dobeles novada sezonas pasākumus. Katrs tirdziņš, darbnīca, svētku sarīkojums ir rūpīgi plānots, piedāvājot Dobeles novada viesiem raksturīgākos produktus un pakalpojumus gan dārzkopības, izklaides, garšas un baudas, gan praktisku mācību formā.

 

Mēs esam pa ceļam uz Kurzemi, atceļā no Lietuvas un pati Rīga ir rokas stiepiena attālumā. Nevajag daudz laika, lai iegrieztos pie mums, Dobeles novadā, izbaudītu ceriņu ziedēšanas brīnumu pavasarī vai bagātīgās ražas sulīgo saldmi rudenī. Ciemkukulis no Dobeles puses iepriecinās pašu, ģimeni, radus un draugus jebkurā Latvijas novadā.

 • Izgaršo
 • Piedzīvo
 • Rotājies
 • Saimnieko
 • Darītāju stāsti
 • aboldiena-sakums

  Ābolu svētki Dobelē!

  Tūres moto: izgaršot gardos Dobeles ābolus! Sestdienā, 7. oktobrī Dobelē notiks tradicionālie „Ābolu svētki”. Būs zemnieku labumu tirdziņš, būs ābolu sulas un zaptes taisīšana un degustācija, ābolu sulas spiešanas atrakcijas, dažādas jautras izdarības bērniem un pieaugušajiem, umurkumurs,  lielākā novada ābola svēršana, ābolu ordeņa pasniegšana un kas tik vēl ne… Kā jau kārtīgam jampadracim piedienas, būs


 • dobeledara-benku-darzs11

  Tūre – vasaras garšai un praktiskām idejām

  Tūres moto: darbojies un izbaudi! Vasara ir brīnumjauks laiks, lai apmeklētu gardāko ogu un augļu dārzus, vitamīniem bagāto dārzeņu saimniecības. Ikviens dārzu un saimniecības apmeklētājs būs ieguvējs, aktīvi pavadījis laiku ievācot gardās ogas un citus labumus, kā arī uzzinājis praktiskus padomus dārzu iekopšanā un augu audzēšanā.


 • dobeledara-klugu-ainavu-darzs16

  Tūre – vasaras dārzu daudzveidībai un krāšņumam

  Tūres moto: tas ir jāredz! Dobeles novada dārzi ir īpaši krāšņi vasaras vidū. Gadu gadiem apgūtās zināšanas un praktiskais darbs atspoguļojas gan ziedu un augu daudzveidībā, gan dārzu ainavu iekopšanā. Tik tiešām, dārzi ir jāredz, lai piedzīvotu to mieru un skaistumu, ko piedāvā vietējie dārzkopji.


 • mājražotāji dobele dara

  Tūre – pie lielākajiem planētas putniem

  Tūres moto: brīnies un baudi! Āfrikas strausu ferma “Mazzariņi” atrodas netālu no Dobeles novada robežas, braucot uz Jelgavas pusi. Šī tūre ir piemērota visa vecuma apmeklētājiem, jo ikviens varēs atklāt un uzzināt ļoti daudz interesantu faktu par lielākajiem mūsu planētas putniem.


 • Poniji

  Tūre – iepazīsti lauku sētas ikdienu un eksotiskos mājdzīvniekus

  Šajā tūrē jūs iepazīsiet Dobeles novada lauku sētas ikdienu. Lauku sētu saimniekiem ir ļoti daudz ko izrādīt un pastāstīt – uzzināsiet par mājdzīvnieku dzīvi, ieraudzīsiet arī ļoti eksotiskus dzīvniekus, varēsiet iemēģināt senākos darba rīkus un uzzināt kā 19. gs. tika malti putraimi un milti.  Saimniecībās ir iespējams nobaudīt vietējos gardumus: sierus, dārzeņus un ogas, kā


 • dobele-dara-Stelmaheru_akmens_darzs_5

  Tūre – skaisto un praktisko dārzu cienītājiem

  Tūres moto: skati un radi! Dobeles novada dārzkopji un māju saimnieki var lepoties ar vairāku gadu laikā iekopties skaistiem ainavu un tematiskajiem dārziem. Te ir ko skatīt, ne tikai jaunajiem, bet arī profesionāliem dārzkopjiem.  Dārzu saimnieki sniegs konsultācijas un praktiskus padomus katra koka, ziedošā krūma izaudzēšanā, tā arī dārza ainavu izveidē. Lai brīnišķīgs un radošs ceļojums!


 • dobele-dara-liepas-siltumnica-ieksa

  Tūre – dārzmīļiem, augkopjiem un vienkārši „zaļo īkšķīšu” īpašniekiem

  Tūres moto: stādi un radi! Lielākais un labākais dārzmīļu saieta laiks, lai iegādātos augļkoku un krūmu stādus, puķu un dārzeņu dēstus saviem dārziem, balkoniem un verandām. Kad izskatīti labākie stādi un iegādāti vietējo mājražotāju gardumi, laiks izbaudīt ceriņu ziedēšanas pasākumu un klasiskās mūzikas koncertus nedēļas nogales vakaros.