Piedzīvojumi rokas stiepiena attālumā

Mūsu novada spēks ir auglīgajā zemē, leknajos ziedu, dārzeņu un augļkoku stādos un to spēkpilnajos augļos, ko vietējie ražotāji prasmīgi pārvērš gardos produktos. Ar Dobelē darītiem un radītiem mājražotāju produktiem varēsi iepazīties un tos iegādāties, apmeklējot Dobeles novada sezonas pasākumus. Katrs tirdziņš, darbnīca, svētku sarīkojums ir rūpīgi plānots, piedāvājot Dobeles novada viesiem raksturīgākos produktus un pakalpojumus gan dārzkopības, izklaides, garšas un baudas, gan praktisku mācību formā.

 

Mēs esam pa ceļam uz Kurzemi, atceļā no Lietuvas un pati Rīga ir rokas stiepiena attālumā. Nevajag daudz laika, lai iegrieztos pie mums, Dobeles novadā, izbaudītu ceriņu ziedēšanas brīnumu pavasarī vai bagātīgās ražas sulīgo saldmi rudenī. Ciemkukulis no Dobeles puses iepriecinās pašu, ģimeni, radus un draugus jebkurā Latvijas novadā.

 • Izgaršo
 • Piedzīvo
 • Rotājies
 • Saimnieko
 • Darītāju stāsti
 • Poniji

  Tūre – iepazīsti lauku sētas ikdienu un eksotiskos mājdzīvniekus

  Šajā tūrē jūs iepazīsiet Dobeles novada lauku sētas ikdienu. Lauku sētu saimniekiem ir ļoti daudz ko izrādīt un pastāstīt – uzzināsiet par mājdzīvnieku dzīvi, ieraudzīsiet arī ļoti eksotiskus dzīvniekus, varēsiet iemēģināt senākos darba rīkus un uzzināt kā 19. gs. tika malti putraimi un milti.  Saimniecībās ir iespējams nobaudīt vietējos gardumus: sierus, dārzeņus un ogas, kā


 • dobele-dara-Stelmaheru_akmens_darzs_5

  Tūre – skaisto un praktisko dārzu cienītājiem

  Tūres moto: skati un radi! Dobeles novada dārzkopji un māju saimnieki var lepoties ar vairāku gadu laikā iekopties skaistiem ainavu un tematiskajiem dārziem. Te ir ko skatīt, ne tikai jaunajiem, bet arī profesionāliem dārzkopjiem.  Dārzu saimnieki sniegs konsultācijas un praktiskus padomus katra koka, ziedošā krūma izaudzēšanā, tā arī dārza ainavu izveidē. Lai brīnišķīgs un radošs ceļojums!


 • dobele-dara-liepas-siltumnica-ieksa

  Tūre – dārzmīļiem, augkopjiem un vienkārši „zaļo īkšķīšu” īpašniekiem

  Tūres moto: stādi un radi! Lielākais un labākais dārzmīļu saieta laiks, lai iegādātos augļkoku un krūmu stādus, puķu un dārzeņu dēstus saviem dārziem, balkoniem un verandām. Kad izskatīti labākie stādi un iegādāti vietējo mājražotāju gardumi, laiks izbaudīt ceriņu ziedēšanas pasākumu un klasiskās mūzikas koncertus nedēļas nogales vakaros.