Strausu ferma „Mazzariņi”

 • + 371 29134788
  + 371 26702347
 • info@ratites.lv
 • „Mazzariņi”, Glūdas pagasts, Jelgavas novads
 • Dārzi

Āfrikas strausu ferma „Mazzariņi” ir izveidota 2011. gadā. Fermas apmeklētājus sagaidīs dažāda vecuma un dzimuma Āfrikas strausi un laipnā saimniece Žanna un saimnieks Dainis, kas sniegs izsmeļošu informāciju par šiem, planētas lielākajiem putniem. Saimniecībā pagaidām ir iespējams apskatīt Āfrikas dižos putnus, bet vieta tiek gatavota arī citu skrējējputnu – emu, kura izcelsmes valsts ir Austrālija un Tasmānija, un lielākos no nelidojošajiem Dienvidamerikas putniem – nandu. Bet kamēr tie vēl ir ceļā uz Latviju, tikmēr izklaides funkciju uzņēmušies divi jauki sunīši, kazu ģimene un trušu saime.

Ekskursanti tiek aicināti pabarot putnus, iepazīties ar strausēnu bērnudārzu – inkubatoru. . No vienas strausa olas, kas sver apmēram 1 kg un piecsimt gramu var pagatavot vismaz ompleti 15 personām.

“Mazzariņi” strausu gaļu iespējams nogaršot restorānā «Plate» Jelgavā. Patīkams jaunums pieejams saldummīļiem-meringa cepumi – “DebesJums” kuri pagatavoti no svaiga strausu olas baltuma ar mandeļu skaidiņām. Drīzumā plānots sākt ražot šokolādes konfektes ar saimniecības strausu olu liķiera pildījumu.

Saimniecībā var iegādāties dažādus izstrādājumus no strausa ādas: makus, somas, jostas u.c., dizaina elementus no strausu olu čaumalām un rotaslietas no strausu spalvām un unikālas strausu tauku ziepes.

Saimniecības apmeklējuma izmaksas:

EUR 1.00 no personas

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas

Waze navigācijas lietotājiem jāieraksta meklētājā – Strausu ferma Mazzarini – un lietotne norādīsi taisnāko ceļu uz saimniecību.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=P0fV1dkK7w8

Strausu ferma „Mazzariņi”

 • + 371 29134788
  + 371 26702347
 • info@ratites.lv
 • „Mazzariņi”, Glūdas pagasts, Jelgavas novads