Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

17:00

Date

21. septembris, 2023

Aizstrautnieku bibliotēka

Aizstrautnieki, Dobeles pagasts, Dobeles novads, Latvija

Radošā darbnīca “DIVI VIENĀ” – JUMIS mājas svētībai MANAS BALTĀS VALODIŅAS dzejas ritmā.

Radošā darbnīca ikvienam, kas vēlas pagatavot savu Mājas svētību, labklājības zīmi – Jumi.

Jumja vārds pēc satura radniecīgs jēdzieniem „vienot, saistīt vienībā”, tad viņa darbību viegli paplašināt un attiecināt uz visu tautu – valsts apmērā. Jumis tā kļūst par visas mūsu lielās saimes ideālu gādnieku un saimnieku. Viņa atnestais druvu briedums paplašinās par Visas mūsu tautas nobriedumu. Ja tradīcijas vispār ir viens no stiprākiem tautas vienotājiem, stiprinātājiem sadarbības tikumā, tad Jumis ar savu mistēriju iegūst jo īpašu un lielu nozīmi. Mums jāatminas Jumis, mums viņš jāaudzina, jo citādi paiet mums garām labas lietas, paiet mūža dienas bez dievišķā apmirdzējuma, un cilvēks bauda lielus labumus bez īstas vērības un tādēļ dažkārt arī bez īstas svētības. Jumis mums liek to atminēt, apcerēt, savā sirdī uzņemt, liek mums druvu briedumu saņemt ar pateicīgu un priecīgu sirdi. Tā mūsu mūžs pieaug raženumā, tā mēs tiekam paši labāki un visa mūsu tauta mīļāka dievišķai Laimai. (Aizsargs, Nr.10 (15.10.1935)

Septembris ir ne tikai dzejas mēnesis, bet arī valodas mēnesis. 22. septembris ir Baltu vienības diena un 26. septembris – Valodu diena Eiropā.

Valoda, vārdi ir mūsu ikdiena. Dzirdam, veidojam teikumus, pierakstam teikumus.

Apvienojot divus radošus pasākumus vienā, mēs, kas piedalīsimies, radīsim brīnumus.

 

Aizstrautnieku bibliotēka

Aizstrautnieki, Dobeles pagasts, Dobeles novads, Latvija