Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

11:00

Date

15. maijs - 19. septembris, 2020

Dobeles Novadpētniecības muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvija

Atzīmējot Dobeles Saviesīgās biedrības 110. gadskārtu, izstādē “Dobeles Saviesīgajai biedrībai 110. Kultūras dzīves organizāciju aizsākumi Dobelē” atskatāmies uz pirmajām biedrībām, kas bieži vien kopīgiem spēkiem veidoja un attīstīja kultūras dzīvi pilsētā.

19. gadsimta otrā puse Latvijas teritorijā bija rosīgas sabiedriskās aktivitātes uzplaukuma laiks. Latviešu tautas atmodas ideju ietekmē līdzās jau citu tautību vietējo iedzīvotāju dibinātajām biedrībām veidojās latviešu kultūras organizācijas, ekonomiskas un saimnieciskas biedrības. Pirmā latviešu sabiedriskā organizācija – Rīgas Latviešu biedrība – dibināta 1868. gadā. Arī Dobelē sākās strauja vietējo iedzīvotāju organizēšanās dažādās biedrībās: 1870. gadā dibināta Dobeles ugunsdzēsēju biedrība, 1893. gadā Dobeles patērētāju biedrība un daudzas citas. Tomēr redzamāko vietu Dobeles sabiedrībā ieņēma kultūras dzīvi vadošās organizācijas.

Izstādē apskatāmas fotogrāfijas un 20. gadsimta 20.-30. gadu preses materiāli, kas ataino Dobeles Saviesīgās biedrības, Latviešu biedrības, Sarkanā krusta nodaļas, Aizsargu un Vanagu organizāciju kultūras aktivitātes. Apmeklētāji uzzinās, kādos tērpos dobelnieki devās uz ikgadējo masku balli, kādi bija iecienītākie teātra uzvedumi, kā tika iegūti līdzekļi Tautas nama (tagadējā Dobeles pilsētas kulūras nama) celtniecībai un daudzus citus interesantus faktus.
Izstāde apskatāma no 2020. gada 15. maija līdz 19. septembrim.

IZSTĀDES AFIŠA

Tāpat apskatāma muzeja krājuma apsveikuma kartīšu kolekcija (izstāde tēma no maija līdz jūnijam – Vasarsvētku un Līgo svētku apsveikumi) un pastāvīgā ekspozīcija “Reiz Dobelē…”.

Līdz ārkārtas situācijas beigām muzejā netiek piedāvātas ekskursijas un muzejpedagoģiskās programmas.

Aicinām sekot līdzi turpmākai informācijai muzeja mājaslapā www.dobelesmuzejs.lv un sociālajos tīklos!

Apmeklējot muzeju, aicinām būt atbildīgiem par savu un apkārtējo veselību, ievērot sociālās distancēšanās pasākumus un sanitārā protokola nosacījumus!
Aicinām visus iedzīvotājus ar akūtām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi) ievērot mājas režīmu un nedoties uz muzeju.

Informāciju sagatavoja:
Beāte Orlova

Dobeles Novadpētniecības muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvija