Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

15:00

Date

10. janvāris - 25. aprīlis, 2020

Dobeles Novadpētniecības muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvia

Dobeles Novadpētniecības muzejā 10. janvārī plkst. 15.00 tiks atklāta izstāde “Ieskats muzeja krājuma gleznu kolekcijā”. Izstādē redzamas gleznas, kurās galvenais motīvs ir Dobeles pilsēta un tuvākā apkārtne dažādu autoru darbos, kā arī gleznas, kuru reprodukcijas publicētas muzeja izdotajā kalendārā 2020. gadam. Tāpat apmeklētāji varēs novērtēt 12 gleznas, kuras 2016. un 2017. gadā tika restaurētas, lai tās kļūtu eksponējamas. Daudzas gleznas apskatei tiek izliktas pirmo reizi.

Dobeles Novadpētniecības muzeja tēlojošo avotu kolekcijā glabājas vairāk kā divsimt dažādu autoru darbi: gleznas, zīmējumi, skices, keramikas darbi utt. Lai gan tēlojošo avotu kolekcija skaita ziņā ir pati mazākā, tā ir viena no vērtīgākajam un nozīmīgākajam. Kolekcijas lielākā daļa ir mākslinieces Hildas Vīkas darbi.

Izstādē redzami Aijas Princes, Aivas Bulmeres, Andra Valda, E. Vecvagara, Eduarda Metuzala, Egona Cēsnieka, Gunāra Melberga, Hildas Vīkas, Ineses Nātriņas, Jāņa Ramaņa, K. Munkā, Laines Kainaizes, Līvijas Zariņas, Pelaša, Ulda Rogas, Ulda Zutera, V. Šteinerta, V. Kijasova, Vidvuda Eglīša un nezināmu autoru darbi.

Gleznas restaurētas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Dobeles novada pašvaldības atbalstu.

Izstāde apskatāma līdz 25. aprīlim.

Pielikumā attēli:
Nezināms autors, Dobeles pilsdrupas, 1900.gads
2 attēli: Skati uz izstādi

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka,
Projektu vadītāja
Dobeles Novadpētniecības muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
tālr. 63721309, 63700181
www.dobelesmuzejs.lv

Dobeles Novadpētniecības muzejs

Brīvības iela 7, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvia