Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

16:00

Date

17. maijs, 2024

Naudītes bibliotēka, Naudīte, Naudītes pagasts, Dobeles novads, Latvija

Ilva saka: ”Apģērbs raksturo cilvēka attiecību veidu ar apkārt esošo pasauli. Pasaulē katrā klimata zonā ir savi apģērba veidi un aksesuāri. Katra laikmeta un tautas raksturs ir bijis noteicošais apģērba detaļu izgudrošanā un pielāgošanā un arī kā izpausmes veids tautas raksturam un temperamentam. Tērps ir katras tautas gara spogulis. Šajā stāstījumā analizēsim tikai vienu no apģērba sastāvdaļām – svārkus, to izcelsmi un pilnveidošanos cauri gadsimtiem. Stāsts par svārku vēsturi. 21. gadsimts nav atteicies no šī apģērba sastāvdaļas, tikai turpina to pilnveidot dažādos audumos un griezumos. Sieviete nevar bez svārkiem, bet arī vīrieši nav vienaldzīgi pret tāda apģērba valkāšanu. Tāpēc tautās, kuras patlaban pārdzīvo savu nacionālo vērtību saglabāšanu un atdzimšanu, atgriežas vēlme popularizēt svārku tradīcijas nacionālajos svētkos. Latviešu tautas tērps saistās ar brunčiem un lindrakiem, tāpēc ir īpašs lepnums par to krāšņumu un pielietojumu arī mūsu dienās.”

Nodarbība sniedz ieskatu tērpu vēsturē, sasaista arheoloģisko un etnogrāfisko mantojumu. Atrod saikni starp etnogrāfisko mantojumu un mūsdienu modi, akcentējot lokālo kontekstu un Ventspils muzeja pētījumus, piemēram, par īpašajām jostām – sleņģenēm.

Naudītes bibliotēkā muzejpedagoģes ILVAS BUNTIKAS lekcija un praktiskā nodarbība

Naudītes bibliotēka, Naudīte, Naudītes pagasts, Dobeles novads, Latvija