Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

09:00

Date

02. - 31. janvāris, 2023

Šķibes bibliotēka

Upes iela 4, Šķibe, Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732, Latvija

LAURA VIZBULE

  • dzimusi 1983. gada 7. maijā, Jelgavā;
  • uzaugusi Jelgavā, no 2017. gada dzīvo Iecavā;
  • 2001. gadā beigusi Jelgavas 4. vidusskolu;
  • 2005. gadā beigusi Rīgas Mākslas un dizaina vidusskolu, stikla mākslas nodaļu;
  • 2010. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūts bakalaura grāds Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā, Stikla mākslas apakšnozarē;
  • 2018. gadā iegūts maģistra grāds mākslā, stikla mākslā, Latvijas Mākslas akadēmijā.

Laura stāsta: “Mana izglītība ir saistīta ar stikla mākslu, šis materiāls fascinē daudzus māksliniekus, apvienojot trauslumu un spēku, krāsu un gaismu, atspulgu un starojumu. Mani stikla mākslā uzrunā vitrāža – krāsa un gaisma. Krāsa skaisti izgaismotā stiklā mirdz un aizrauj. Vienmēr mani ir pavadījusi glezniecība. Darbos ir sastopams ritms, krāsu spēles, līnijas, punkti un apļi. Tie kā slāņi tiek veidoti viens uz otra, iegūstot dekoratīvu laukumu, kas man asociējas ar emocionāliem, kustības ieskautiem ritmiem – kā apstādināts mirklis. “Mēs esam tikai mirklis – te mēs esam, te neesam!” – šāds citāds ir palicis spilgti man atmiņā pēc kādas intervijas. Kas ir mirklis? Kā mirklis ietekmē visumu, pasauli un mani, visu zināmo un nezināmo? Negaidīts notikums, mirklis, kas izmaina visu dzīvi. Ikdienas rutīnas mirkļi. Krāšņs saullēkts aukstā ziemas rītā. Mirklis, kad piedzims bērns. Un es – mirklis, kas te tagad ir.”

Šķibes bibliotēka

Upes iela 4, Šķibe, Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732, Latvija