Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

12:00

Date

27. maijs, 2023

Dobeles Pils

Brīvības iela 2c, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvija

27. maijā Dobelē virmos Dziesmu svētku gars visas dienas garumā!

Vēsturiski tieši ar Dobeles Pils koncertu noslēdzās pirmā Dziesmu diena Kurzemes guberņas latviešu dziesmu svētkos 1870. gadā. Tie bija arī pirmie aizmetņi nu jau 150 ilgajai Dziesmu svētku tradīcijai. Tamdēļ 27. maijā Dobeles novada Kultūras pārvalde aicina Dziesmu svētku ieskandināšanu sākt tieši šeit!

Plkst. 12.00 Dobeles Pils pagalmu ar lustīgām dziesmām un rotaļām pieskandinās latviešu folkloras mūzikas daudzinātāji un popularizētāji, pārstāvot Zemgales un Kurzemes novadus 16 kolektīvu sastāvā:

  • 11 folkloras kopas: “Līgotne”, “Leimaņi”, “Ceļteka”, Dreņģeri, “Virši”, “Svitene”, “Virza”, “Trejupe”, “Laukam pāri”, “Tīrums”, “Druvas zemturi”;
  • 3 kapelas: “Luste”, “Savējie”, “Pēterpogas”;
  • Dobeles Vācu kultūras biedrība/Deutscher Kulturverein Dobele vokālais ansamblis “Die Lustigen”.

Visas svētku nedēļas laikā (no 23. maija līdz 28. maijam) Dobeles Pils Lielajā zālē būs īpaši Dziesmu svētkiem veltīta ekspozīcija ar dažādu novadu etnogrāfisko meitu vainagiem (meistare Danija Lazdiņa). Šos eksponātus ir ļoti atzinīgi arī novērtējuši Dziesmu svētku etnogrāfisko tērpu eksperti, izvēloties tos kā daļu no Dziesmu svētku izstādes jūlijā Rīgā. Kā arī vienlaicīgi Dobeles Pils lielajā zālē varēs apskatīt Valda Opmaņa piemiņas izstādi “Ceriņi” un Pils vēsturisko ekspozīciju otrā stāva zālē.

Ieeja koncertā Pils pagalmā bez maksas.

Ieeja Pilī – koncerta dalībniekiem, pirmsskolas vecuma bērniem, 1. un 2. grupas invalīdiem un to pavadonim – bez maksas. Pieaugušajiem – 5.00 eiro. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, personām ar 3. grupas invaliditāti – 3.00 eiro.

Dobeles Pils

Brīvības iela 2c, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvija