Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

09:00

Date

01. decembris, 2022

01. februāris, 2023

Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Brīvības iela 23, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvija

Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā no 1. decembra apskatāma Zaigas Sīmanes personālizstāde “Pati ar sevi”.

Zaiga Sīmane ir dzimusi Dobelē un absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, tagadējo Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, tālāk ceļš turpinājās Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas fakultātē. Ieguvusi maģistra grādu mākslā. Gandrīz 30 gadus Zaiga savas zināšanas nodevusi jaunajiem māksliniekiem Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā kā gleznošanas pasniedzēja, bet šobrīd, kā pati teic, ir veiksmīgi iestūrējusi pensijā. Lai nezaudētu pedagoģiskās iemaņas, viņa turpina pasniegt gleznošanas stundas Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā.

“Visa mana dzīve ir māksla. Iesākumā man nebija tik daudz laika gleznot, to atļāvos darīt retajos brīvajos brīžos. Kad mani skolēni gleznoja, man bija sajūta, ka arī es to daru līdz ar viņiem,” norāda māksliniece.

Zaigas darbos ir vērojami ziedi un dabas skati, jo tos māksliniece uzskata par sev ļoti tuviem un tajos slēpjas neaprakstāms skaistums. Kā pati atzīst, darbi sākotnēji top viņas galvā kā mozaīka.

Izstādē būs apskatāmas gleznas, kuras tapušas dažādos dzīves periodos. Tajās attēloti iemīļotākie dabas skati. “Varu gleznot tikai, kad esmu pati ar sevi. Tā ir mana meditācija,” atzīst Zaiga.

Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Brīvības iela 23, Dobele, Dobeles pilsēta, LV-3701, Latvija