Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

15:00

Date

05. aprīlis, 2024

Zebrenes bibliotēka

Zebrene, Zebrenes pagasts, Dobeles novads, Latvija

Esat aicināti uz lekciju ”Dārza darbi pavasarī”, kuru vadīs lauksaimniecības zinātņu doktore Baiba Lāce.

“Esmu lauksaimniecības zinātņu doktore (Dr.agr.) un ilgus gadus nostrādājusi zinātniskā institūcijā augļkopības virzienā, kur mans pētniecības virziens bija bumbieri, to izpēte. Esmu līdzdarbojusies divu jaunu bumbieru šķirņu izveidē, kuras nodēvētas manu meitu vārdos – “Rūta” un “Lauriņa”. Ar savu promocijas darbu piedalījos Zemkopības ministrijas rīkotajā konkursā “Sējējs 2017”. Zinātnes nominācijā saņēmu augstāko godalgu, par ko man ir patiess prieks un lepnums, jo visus savus sasniegumus esmu piepildījusi tikai un vienīgi pati ar savu darbu, neatlaidību un aizrautību.

Lai cik nozīmīgi manā dzīvē būtu augstāk minētie profesionālie sasniegumi, nekas man nav svarīgāks un dārgāks par manu mīļo ģimeni un dārzu. Ģimene vienmēr ir mans lielākais atbalsts, un dārzs – vieta, kur rast sirdsmieru, atslodzi un iedvesmu saņemties, kad spēki sāk izsīkt.

Šobrīd darbojos kā lektore, esmu stādaudzētavas “Likt elpai aizrauties” īpašniece, sniedzu individuālas konsultācijas par dārza izveidi, plānošanu, augu audzēšanu, kā arī piedāvāju un vadu kursus un lekcijas par dārza tēmu.

Esmu izveidojusi un kopju dekoratīvo augu kolekcijas dārzu, kurā apskatāmas ap 2000 augu vienību, tai skaitā vairāk kā 20 hortenziju šķirnes, gandrīz 200 hostu šķirnes, 20 klemāšu šķirnes, kā arī citi dekoratīvi krūmi, skujkoki, ziemcietes.

Kāpēc “Likt elpai aizrauties”? Man mīļš latviešu dzejnieks Imants Ziedonis reiz teicis: “Ir jābūt tādai vietai, kurā tu atnāc rūpju pilns un pēkšņi – sirds iesāpas no skaistuma…“

Šos vārdus cieši saistu ar brīžiem, kad, apstaigājot dārzu, neviļus aizraujas elpa no tā…cik skaisti. Jā, dikti liels darbs dārzā jau ieguldīts un nemitīgi ir jāiegulda, taču par spīti tam – kur vien skaties, ar sirdi jūti, cik ļoti tas viss ir tās elpu aizraujošās sajūtas vērts.

Jo dzīve ir piepildīta, ja dari to, kas liek elpai aizrauties!”

Zebrenes bibliotēka

Zebrene, Zebrenes pagasts, Dobeles novads, Latvija