Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

"Vizbuļi", Penkules pagasts, Dobeles novads

Bioloģiskās zemnieku saimniecības “Vizbuļi” paspārnē ir izveidota piemājas saimniecība “Jānis Hercbergs”, kuras 100% apsaimniekošanu un ikdienas darbus veic pats Jānis. Viņš viennozīmīgi ir mantojis uzņēmību un prasmīgo saimniekošanas gēnu no saviem vecākiem, ar kuriem, plecu pie pleca, apstrādā laukus un pārrauga siltumnīcu darbus. Savā saimniecībā Jānis ir attīstījis, reizē, gan savu vaļasprieku, gan arī uzņēmējdarbību – sezonas dārzeņu un ogu audzēšanu. Jāņa pārraudzībā jau no agra pavasara līdz vēlam rudenim ir gandrīz 30 dažādu dārzeņu kultūras. Sezonas laikā tiek novāktas pat vairākas saldo zirņu, sarkano biešu, tomātu, salātu un citu dārzeņu ražas. Pašlaik eksperimentālā kārtā tiek audzētas batātes, lai šīs kaprīzās siltummīles jau nākamajā gadā audzētu vairāk. Viens no Jāņa mērķiem ir ķiploku audzēšana, jau tagad tik pieprasītie Latvijas ķiploki aug aptuveni 0,2 ha tīrumā.

Bioloģiski audzētos dārzeņus un ogas Jānis piegādā Tiešās pirkšanas pulciņiem, eko pārtikas veikaliem un dārzeņu pārstrādes uzņēmumiem, taču, iepriekš sazinoties ar saimnieku, ir iespējams braukt lasīt un iegādāties gardos sezonas dārzeņus.

"Vizbuļi", Penkules pagasts, Dobeles novads

"Vizbuļi", Penkules pagasts, LV-3725, Latvija