Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

“Lāmas”, Kroņauce, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads

Mihails Zaharovs kopā ar dzīvesbiedri Antru saimnieko savā piemājas saimniecībā Kroņaucē Tērvetes pagastā, Tērvetes novadā. Lielā aizraušanās un mīlestība ir zemenes, ziedi un dārzeņi. Mazā lauku saimniecība nodrošina klientiem vietējos zaļumus un stādus, sākot jau no marta. Sezonā tiek izaudzēti gurķi un tomāti siltumnīcā, zemenes, kartupeļi un ķiploki uz lauka.

Pirmā siltumnīca tapusi kā dāvana uz 60 gadu jubileju, 20x6m liela. Tas arī bijis sākums gurķu un tomātu audzēšanai, parādījušās  pirmās puķes. Stimuls darboties bija arī darbu zaudēšana, jo iepriekšējā darbavietā tika atlaisti visi speciālisti. Tas lika paplašināt zemeņu stādījumus, realizējot projektu, uzbūvētas siltumnīcas. Realizējot siltumnīcu projektu, uzsākts audzēt un tirgot stādus pavasarī, tādējādi pagarinot siltumnīcu izmantošanas laiku. Rudens pusē, savukārt, siltumnīcas tiek izmantotas izaudzēto ķiploku žāvēšanai pirms realizācijas.

Marts, aprīlis  un maijs, kad uz lauka vēl nav ko darīt, ir Antras laiks puķu audzēšanai. Tās pārsvarā iecienījuši vietējie iedzīvotāji. Šajā laikā siltumnīcās aug arī dažādi zaļumi, salāti, kurus palīdz realizēt vietējie veikali un ēdināšanas iestādes. Klienti pārsvarā ir Tērvetes, Auces, Dobeles, pat Jelgavas novada Zaļenieku pagasta iedzīvotāji. Saimnieki gaidīs klientus uz vietas saimniecībā, iepriekš sazinoties, jo vēlāk saimniecībā sezonas laikā audzē gurķus, tomātus un zemenes. Zemenes tiek piedāvāts klientiem pašlasīšanai, lai paši var izvēlēties skaistākās un sārtākās ogas, tās, kuras uzrunā.

Pašlaik hobija līmenī siltumnīcā līdz ķiploku žāvēšanai tiek audzētas arī melones un arbūzi. Pamatā darbi ir uz Mihaila un Antras pleciem, ik palaikam tiek piesaistīta ģimene – bērni un mazbērni. Klientu loks apaudzis pateicoties kontaktiem, patstāvīgajiem klientiem ar labām atsauksmēm no “mutes mutē”.

“Lāmas”, Kroņauce, Tērvetes pagasts, Tērvetes novads

Kroņauce, Tērvetes pagasts, LV-3730, Latvija