Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

"Straumes", Tērvetes pagasts, Tērvetes novads

Pēc 15 gadu darba pieredzes maizes cepšanā maiznieks Jānis Kurpnieks tēva mājās izveidoja savu nelielu maizes ceptuvi, kas oficiāli kā SIA “Tērvetes maize” darbību uzsāka 2014. gada 22. aprīlī. Jānis Kurpnieks kopā ar dzīvesbiedri, apvienojot tradīcijas – pilnveidojot sentēvu radītās receptes (vienu no vecākajiem maizes pagatavošanas veidiem, kas nācis no 12. gadsimta) un jaunākās tendences, veido savu stāstu par maizi – spēcinošu un bagātīgu, kas nokļūst uz jūsu ikdienas un svētku galda kā dabas svētība, kā mūsu Latvijas zemē un tradīcijās iekodēta vēsts – saņem spēku, izturību, veselību, pārliecību par sevi un savējiem.

Vairāk nekā sešus gadus pēc Jāņa Kurpnieka radītajām receptēm viņa uzņēmums – SIA “Tērvetes maize” piedāvā vismaz 12 maizes veidus – galvenokārt īstu, dabīgu rupjmaizi ar šķeltajiem rudzu graudiem un rudzu saldskābmaizi. Taču, sekojot līdzi mūsdienās pieprasītajām tendencēm pārtikas tirgū, maize ir papildināta arī ar īstiem ķiplokiem, sēklām, dzērveņu sukādēm, žāvētiem augļiem utt.. Tādējādi rudzu maize kļūst par veselīgu desertu, ko var ēst smalkmaizīšu vietā. Savukārt, īpašais “Tērvetes maize” piedāvājums – mūsdienās tik pieprasītā bezmiltu maize – drīzāk veselīgā uzkoda, guvusi īpašu atzinību vegānu un veģetāriešu vidū.

Ceptuvē tiek rīkotas ekskursijas ar iespēju nodegustēt maizīti, izzināt visu par maizes cepšanu un ar to saistītām tradīcijām; tā ir vieta, kur sajust maizes svētību pašu rokām- līdzdarboties īstas lauku maizes cepšanas rituālos. Katrs viesis var izveidot savu rupjmaizes kukulīti un likt cepties ar malku izkurinātā krāsnī vai arī izcept savu lauku baltmaizīti un citus kārumus.

“Tērvetes maize” produkcija nopērkama dažādos tirgos, mājražotāju tirdziņos, kas tiek organizēti lielveikalos un tematiskos pasākumos visā Latvijā, “lauku labumu” veikalos un atsevišķās kafejnīcās, piemēram, Tērvetē – “Kristīnes picērija un beķereja”.

Foto: KRISTĪNE MARTUKĀNE

"Straumes", Tērvetes pagasts, Tērvetes novads

Tērvetes pagasts, Tērvetes novads