Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

“Cīskas”, Bikstu pagasts, Dobeles novads

ZS „Cīskas” dibināta un reģistrēta 1992.gadā kā ģimenes uzņēmums, lai sakoptu un veidotu saimniecību senču īpašumā, kas tika atgūts 34.8 ha platībā Bikstu pagastā. Saimniecību vada tās īpašniece Indra Evardsone. ZS “Cīskas” īpašumā esošās lauksaimniecībā izmantojamās platības nav lielas (26.3 ha) un ir paugurainas, tāpēc saimniecības pamatdarbība ir tādu laukaugu kultūru audzēšana, kas piemērotas videi – augļu dārzi, zemeņu, aveņu un dārzeņu stādījumi, siltumnīcas. Tā kā minētās laukaugu kultūras pamatā prasa vairāk roku darbu, tad kopumā tiek apstrādāti ne vairāk kā 5 ha, ko iespējams apsaimniekot ar ģimenes spēkiem. Saimniecībā ir iekopti vairāki augļu dārzi: ābeļdārzs, saldo un skābo ķiršu, avenes, zemenes. Dārzeņi aizņem 1.44 ha platību, kurā tiek audzēti kartupeļi, burkāni, kāposti, pupiņas u.c. Saimniecības īpašumā ir divas siltumnīcas, kurās katru gadu tiek audzēti gurķi, tomāti un agri pavasarī – zaļumi, redīsi. Pārējā lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir kultivētas pļavas, ganības un nopļautais zālājs tiek atvēlēts citiem vietējiem lauksaimniekiem – lopbarībai.
Ierobežoto platību un reljefa dēļ saimniecības perspektīva ir augļu koku un ogu stādījumu paplašināšana.

Ģimenes saimniecībā aktīvi darbojas saimnieces dēls ar sievu. Plāni ir lieli un prasa lielu darbu un resursus. Saimniecībai ir piederoša ezera krasta līnija 200m garumā, kuru plānots izkopt, ierīkot peldvietu, piedāvāt telšu vietas un sup dēļu nomu. Vakara saulrietos Zebrus ezera ainava paveras elpu aizraujoša. Ar putnu dziesmām, ūdeni kā atspulgs, smaržīgo gaisu…Šīs skaistās ainavas jābauda arī viesiem!

“Cīskas”, Bikstu pagasts, Dobeles novads

Bikstu pagasts, LV-3713, Latvija