Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

Šogad, neskatoties uz nejauku, vējainu un lietainu laiku, Ābolu kūku konkurss pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu. Šajā konkursā piedalījās desmit radoši kulinārijas meistari, kuri radīja unikālas un baudāmas ābolu kūkas, izmantojot savu radošumu un kulinārijas prasmes.

Konkursā piedalījās gan pieredzējuši kūku meistari, gan iesācēji. Jaunākajam dalībniekam bija astoņi gadi.

Konkursam tika piedāvātas klasiskās ābolu kūkas ar elegantu ābolu dekoru, kā arī inovatīvas kūkas ar dažādām sastāvdaļu kombinācijām.

Konkursu vērtēja žūrija, kurā piedalījās trīs eksperti – Aigars Opihtins, Iveta Čerpinska un Edīte Kaufmane. Viņu uzdevums bija grūts, jo dalībnieku ābolu kūku izpildījumi bija daudzveidīgi un augstas kvalitātes. Titulu “Ābolu karaliene” ar savu ābolu kūku “Saules meitas rudens valsis” ieguva Ilva Liepniece. Viņas kūka izcēlās ar izsmalcinātu izskatu un garšu. Bet ne mazāk svarīga bija arī skatītāju simpātiju balva, kuru ieguva Aļona Bane ar savu ābolu kūku “Mans paradīzes ābolītis”. Šī kūka iepriecināja ne tikai žūriju, bet arī visus apmeklētājus, un tas nebija pārsteigums. Ar saviem radošajiem elementiem un unikālo garšu šī kūka noteikti bija īsta uzvarētāja.

Visas Ābolu kūku konkursā piedāvātas kūkas bija uzmanības vērtas un žūrijai bija grūti izvēlēties galvenos uzvarētājus. Šis notikums apliecina, ka āboli ir vairāk nekā tikai veselīgs produkts – tie var būt arī kulinārijas mākslas daļa. Šogad Ābolu svētkos mēs redzējām to, cik daudz radošuma un aizraušanās var ieguldīt, radot ābolu kūkas.

Mēs gribam pateikties konkursa žūrijai, visiem dalībniekiem un gaidām nākamo gadu, lai redzētu jaunus ābolu kūku šedevrus!

Paldies Ābolu kūku konkursa atbalstītājiem: A/S “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Baltic Candles” un Dobeles dārzkopības institūtam.

Informāciju sagatavoja
Dobeles PIUAC
Foto: Anete Podvinska