Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

“Uzrunājot Svetlanu, viņa šaubījās, vai maz ir jebkas, ko vēlētos pastāstīt un diez vai šis laiks būs īstais, lai dalītos. Bet, savu stāstu jau atsūtot – Viesu nama “Dabaicēni” saimniece piemetina: “Rakstot sapratu, ka mums ir viss ok. Nezinu, vai šis raksts Jums var ko dot, bet man deva atklāsmi – ESAM LAIMĪGI!”

DD: Pāris vārdos – būtiskākās izjūtas attiecībā uz situāciju valstī, sabiedrībā, plānojot, turpinot savu darbību un gaidot vasaru – ierasti – gada ražīgāko un darbīgāko sezonu.

SG: Mūs uztrauc neziņa, kad pilnvērtīgi atsāksies mūsu viesu nama darbība, vai viss virzīsies vecajās sliedēs, vai būs jādomā kāds jauns formāts, vai tiks ieviesti jauni nosacījumi klientu drošībai, cik ātri mēs spēsim pārorientēties un cik tas viss izmaksās? Bet vienlaikus esam ārkārtīgi pateicīgi saviem klientiem par sapratni, atbalstu – gan morālu, gan finansiālu, jo daudzi klienti nevis atceļ pasākumus, bet tos pārceļ un tas mums dod optimismu un spēku darīt tālāk un ticēt, ka drīz viss būs kārtībā!

DD: Kāds ir šis laiks personīgajā dzīvē, kādas izmaiņas tas ir nesis, ko devis?

SG: Šobrīd laiku neplānojam, izvēlamies ilgāk pagulēt un noskatīties kādu filmu vai raidījumu. Izbaudām pavasari un ar ģimeni iekopjam ezermalu, kurai nekad nav bijis laika, jo primārais bija darbs viesu namā un tā teritorijā. Esam jau vairākkārt cepuši gaļu ģimenes lokā, kas citus gadus mums, laika trūkuma dēļ, izpalika. Parasti cepām tikai Lieldienās un Jāņos.
Meita mani iemācīja cept kūku. Parasti ļāvu viņai izpausties, jo pati pavadu lielāko daļu laika darbā, tiekoties ar klientiem, vai gatavojoties kārtējām svinībām, bet šobrīd, klusuma periodā, iemācos ko jaunu no meitas.
Pārmaiņas mācību procesā mani tikai priecē, bērni ir gana lieli un paši tiek galā, meitai brīvais laiks ir ļoti daudz, viņa ir ļoti apzinīga. Nedaudz uztrauc vidusskolnieks, kurš mācās 12.klasē un viņam stāv priekšā eksāmenu laiks. Sajūta apmēram kā gatavoties sacensībām bez trenera!
Pārtiku cenšamies iepirkti reizi nedēļā. Dārzniecības veikali un būvniecības veikalus apmeklējam biežāk, jo veicam mazos remontiņus, stādam, pārstādām, mēslojam utt., kas pavasarī neizpaliek. Brīvdienas pavadām mājās, pirmo reizi kopš mums ir viesu nams mēs ar ģimeni pavasarī devāmies pastaigā pie jūras un ņēmām līdz suni. Viņš nekad tik tālu no mājām nebija vests, tas bija lielisks brauciens un ieguvums, jo sapratām ka mūsu mājdzīvnieks brīnišķīgi panes garo braucienu un noteikti viņš mums biežāk dosies līdz izbraucienos.
Ierobežojumi mums ar Uldi nav pasaules gals, jau 13 gadus esam izolējušie ha ha ha, dzīvojot lauku viensētā.

DD: Varbūt, atsākoties jaunai sezonai, Jums plānotas kādas izmaiņas, jaunumi, jauni papildus pakalpojumi?

SG: Šobrīd ir dažas idejas, domājam, kā viņas realizēt! Saistībā ar ģimeņu brīvā laika pavadīšanu, pie dabas krūts darba dienu vakaros.

DD: Jūsu novēlējums vai uzmundrinājuma vārdi darītājiem:

SG: Izturību, pacietību, jo – viss, kas notiek – notiek uz labu!

KO VAR REDZĒT UN APSKATĪT DABAICĒNU PUSĒ?

GARAUSĪŠU MĀJAS

Saimniece – Anita Gabranova
No 15.maija Lauku sēta “Garausīšu mājas” sāk uzņemt apmeklētājus no plkst.11 līdz 17, TIKAI iepriekš piesakot apmeklējumu pa telefonu 26 544 007. Vienlaikus tiks pieņemtas ne vairāk kā divas ģimenes. Obligāta prasība roku dezinfekcija! Ja nejūties vesels, tad PALIEC MĀJĀS!
Iespēja iepazīties ar trim zirgu meitenēm un draudzīgiem suņiem. Viskuplākā te ir pūkaino trušu saime.
Ir piknika vieta un lapene. Iespējams iegādāties kažokādas aksesuārus un mājas vistu olas.

GARAUTA EZERS

Gaurata ezers atrodas skaistu pakalnu un jauktu mežu ielokā. Tā platība ir 13,8 ha, bet lielākais dziļums 15,5 m. No ezera iztek Gauratas upīte. Pie ezera ierīkota atpūtas bāze “”Gaurats””. Ezers bagāts ar zivīm. Šeit ir lieliskas makšķerēšanas iespējas gan no krasta, gan izbraucot ar laivu ezerā.
Makšķerēšana, peldvieta, bērnu rotaļlaukums, laivu noma, kempinga mājiņas, pirts. Atpūtas un ugunskura vietas.

LĀČU DĪĶIS

Lāču dīķis ir mākslīgi veidota 29 ha liela ūdenskrātuve ar romantisku saliņu dīķa vidū. Iespējama makšķerēšana gan no krasta, gan no laivām, kuras var nomāt.

KAFEJNĪCA “4 vēji”

Rīgas – Liepājas šosejas 72.km  krustojumā ar Dobeles – Lestenes ceļu, mob. 26656167
Mājīgā gaisotne, sprēgājošais kamīns, laipnā apkalpošana sniedz patīkamu atpūtu. Piedāvājumā plaša ēdienkarte ar interesantiem ēdieniem. Ēdiens tiek gatavots tūlīt pēc pasūtījuma veikšanas, čaklie pavāri to pagatavo 15 minūšu laikā. Īpaši ir padomāts par mazajiem apmeklētājiem – speciāla ēdienkarte, spēļu galds, kur pavadīt laiku ar attīstošām rotaļlietām, laukā – šūpoles un slidkalniņš.