Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

Piemājas saimniecība “Kalnapočas” ir jauna un atvērta dažādām idejām. Tajā saimnieko tētis Kaspars, mamma Ilze un dēls – Henrijs.

Ilze: “Pašlaik piedāvājam atpūtu Zemgales līdzenuma klusumā aprīkotās telts vietās, kā arī iespēju baudīt saimnieces ugunskurā gatavotas maltītes un gardumus, kas tapuši no plašā augļu dārza krājumiem.

2019. gadā uzņēmām pirmās pieredzes apmaiņas braucienu grupas, stāstot par sevi, savām izvēlēm un, protams, cienājot arī ar pašu ugunskurā gatavotiem gardumiem. Pērn startējām arī lauku partnerības “Lielupe”, “Dobele dara” un “Bauskas rajona lauku partnerība” īstenotajā projektā “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana”.

2020.gadam bija skaidri plāni – pilnveidot telts vietu aprīkojumu, ierīkot ķiploku un aveņu stādījumus, sarīkot sezonas atklāšanas svētkus un aktīvi strādāt pie viesu uzņemšanas.
Taču – Covid 19 apturēja teju visu. Jau rezervētie viesošanās laiki kaimiņvalsts Lietuvas viesiem nu ir uz jautājuma zīmes, sezonas atklāšana nenotika un, arī noskaņojums uz brīdi sašļuka.

Tomēr – nav ļaunuma bez labuma! Šis laiks devis iespēju pilnvērtīgi īstenot iecerēto stādījumu veidošanu, turpināt darbu pie vides sakārtošanas viesu uzņemšanai un iepazīt Penkules aizmirstās, bet ievērības cienīgās vietas. Esam atklājuši Ālaves muižu un pašlaik norit darbi pie tās sakārtošanas, lai būtu vēl kāds skaists objekts, ko varam lepni parādīt Penkules viesiem!


Tā kā “Kalnapočās” nav problēmu ievērot Covid- 19 dēļ valstī noteiktos aizliegumus, esam atvērti tiem, kas vēlas mierīgu atpūtu. Ja tomēr netīk vienkārša sēdēšana pie ugunskura un ēdienu baudīšana, varam piedāvāt arī dažādas spēles brīvā dabā, atbilstoši sezonai – ievārījuma vārīšanas meistarklasi, kā arī nelielas ekskursijas ar vēsturisku piesitienu pa Penkuli un tās apkārtni.

Lai arī daudzi par tādu Penkuli, līdzīgi kā par citām mazām apdzīvotām vietā Latvijā, neko nezina, mūsuprāt, tās ir kā apslēpti dārgumi, kuru celšana dienasgaismā tieši atkarīga no vietējo cilvēku ieinteresētības. Tādēļ prieks, ka aizvien atrodas kāds aizrautīgs cilvēks, kurš savai idejai spēj rast sekotājus, lai šos dārgumus atrastu un parādītu arī citiem. Penkulē tāds ir radies – paldies Aijai Kočinai par aktīvu penkulnieku apzināšanu un kopā savešanu. Domājam, ka pēc kāda laika Penkule spēs piedāvāt interesantu, gardu un aizraujošu maršrutu ikkatram, kurš to vēlēsies izbaudīt.”

KO REDZĒT, PIEDZĪVOT UN NOGARŠOT KALNAPOČU PUSĒ?

PENKULES EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA

Penkules evaņģēliski luteriskā baznīcas ēka celta 1691.gadā, bet 1865.gadā atjaunota. Baznīca bijusi Kalnamuižas baznīcas palīgbaznīca. Dievnams neparasts ar savu īpatnējo altāra veidojumu.

SKULPTURĀLA KOMPOZĪCIJA “SAINĪTIS” PENKULĒ

Tēlnieka Matiasa Jansona granītā veidotā skulpturālā kompozīcija “Sainītis” pie Penkules kultūras nama atklāta 2018.gada maijā. Piemineklis veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņai.

PIEMĀJAS SAIMNIECĪBA “RŪTENBERGA LAUKU LABUMI” 
Mob.+371 20262336; https://www.facebook.com/Rutenbergalaukulabumi/
“Purvadrēģeļi”, Penkules pagasts
Piedāvā iegādāties uz vietas saimniecībā sezonas dārzeņus un ogas, iepriekš piesakoties. Iespējama piegāde.