Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!
Time

10:00

Date

16. februāris - 28. marts, 2024

Lejasstrazdu bibliotēka

Lejasstrazdi, Dobeles pagasts, Dobeles novads, Latvija

Lejasstrazdu bibliotēkā no 16. februāra līdz 28. martam apskatāma izstāde ”Kaprona ziedu pasaulē”.

Esam pieraduši dzirdēt par kapronu kā modes industrijas produktu. Tāpat kā jebkurai mākslai, ziedu darināšanai ir sava unikāla vēsture. Kaprona ziediem ir sava vēsture, kuras pirmsākumi ir meklējami senajā Ēģiptē pirms 3 tūkstošiem gadu pirms mūsu ēras. Šajā laikā un šajā vietā parādījās pirmie mākslīgie ziedi no kaprona. Un, protams, tie nepalika nepamanīti. Vēlāk ziedu darināšanas mākslu pārņēma senie grieķi un romieši. Sievietes ir pārņēmušas modi valkāt ziedus, kas tika smaržināti. Aromātiskām korsāžām un no ziediem veidotām piespraudēm bija divējāds mērķis: ziedi kalpoja kā rotājums kleitām, bet smaržas tika izmantotas, lai savaldzinātu cienītājus. Jo cēlāks ir smaržu aromāts un jo rūpīgāk tika izgatavoti ziedi, jo augstāks ir to īpašnieka statuss. Ne visi varēja atļauties šādu greznību.

Laiki ir mainījušies, tagad kaprona ziedu māksla ir kļuvusi pieejama absolūti ikvienam.

Mani sauc AĻONA PISAREVA, esmu māksliniece, rokdarbniece un pedagogs. Man ļoti patīk pētīt mākslas vēsturi un izmēģināt vizuālās un lietišķās mākslas dažādas tehnikas. Šo kaprona mākslu es iepazinu 8 gadus atpakaļ, darinu ziedu kompozīcijas, naktslampas, piespraudes un interjera dekorus. Apmācu arī ikvienu gribētāju!

Mākslas pasaule ir brīnumu un iedvesmas pilna!

Lejasstrazdu bibliotēka

Lejasstrazdi, Dobeles pagasts, Dobeles novads, Latvija